• strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/kapcocomtr/public_html/sites/all/modules/views-6.x-2.11/views/views.module on line 879.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/kapcocomtr/public_html/sites/all/modules/views-6.x-2.11/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/kapcocomtr/public_html/sites/all/modules/views-6.x-2.11/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /home/kapcocomtr/public_html/sites/all/modules/views-6.x-2.11/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 149.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/kapcocomtr/public_html/sites/all/modules/views-6.x-2.11/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/kapcocomtr/public_html/sites/all/modules/views-6.x-2.11/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /home/kapcocomtr/public_html/sites/all/modules/views-6.x-2.11/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.

TGR Kaplama

Metal biçimlendirme ve plastik enjeksiyon kalıplama uygulamalarında kullanım için uygun bir  PVD kaplama çeşididir.

TGR aşınma direnci  yüksek, mükemmel  tokluğa sahip bir AlTiCrN kaplamadır . Bu özelliklerin kombinasyonu , karbon çelikleri , ostenitik paslanmaz çelikler ,boyalı  çelikler  veya kaplamalı galvanizli ve bakır alaşımları için kullanılmak üzere TGR çok iyi bir kaplamadır..

Nitrasyon ile  birlikte TGR ferritik paslanmaz çeliklerin , yüksek mukavemetli  düşük alaşımlı çeliklerin ( HSLA ) , ve gelişmiş yüksek mukavemetli çelik ( AHSS ) uygulamaları için başarılı bir uygulamadır.

Ayrıca, TGR nitrasyon ile birleştirildiğinde ,  sıcak haddeleme , sıcak damgalama ve sıcak dövme gibi yüksek sıcaklık oluşturan uygulamalarda mükemmel bir ısı kararlılığı ve korozyon direncine sahiptir.

Alüminyum döküm uygulamaları için, TGR  çok yaygın olan alüminyum yapışmasını azaltılmasında özellikle etkilidir.

 

Sertlik 3200 ± 200 HV
En yüksek çalışma sıcaklığı

850 °C

1600 °F

Sürtünme katsayısı 0.5-0,6
Kaplama kalınlığı 2 - 8 µm
Renk Gümüş gri

 

İstanbul Tuzla Organize Sanayii Bölgesi (İTOSB)

2.cadde No:22 Tepeören TUZLA/İSTANBUL

Tel: +90 (216) 364 96 34 Fax: +90 (216) 364 96 30   

         Web Tasarım - BFG Yazılım